Ring brosch armring granater 1800-tal

319658

RING, 23 k guldskena, ringstorlek ca 16, mm, BROSCH, i form av fjäril, ARMRING, äldre granater, 1800-talets slut

Armringens säkerhetskedja saknas, ringskena skev och med slagmärken, fjärilens spröt saknas samt broschnål och fästen ej ursprungliga, tennlödningar enstaka granater saknas

Guld/Smycken, Armband

Budhistorik (6 bud)
1942171
2 600
1938834
2 400
1938834
1937852
1 300
1937848

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.