Armring 18 k guld 1800-tal

319649

ARMRING, 18 k guld, mittdel dekor med 3 halvpärlor samt fasetterade röda och blå stenar, 1800-talets senare del, Sverige, mästar-, ort och årsstämpel saknas, vikt ca 21,9 g

Bucklor, skador, tennlödningar

Guld/Smycken

Armring 18 k guld 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
1942251
3 400
1944023
3 200
1942251
1941636
2 800
1941675
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.