Axel Wallert Stockholm Stadshuset

318995

AXEL WALLERT (1890-1962), Verkställande Direktör Vilhelm Arröe med Stadshuset i bakgrunden, olja på duk, signerad och daterad Wallert 1946, olja på duk, 91x82 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 1

Budhistorik (3 bud)

1940003
1939811
1933119

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.