Bok Chagall Lithographe II

318406

BOK, "Chagall Litographe II 1957-1962", av Fernand Mourlot, innehåller 12 originallitografier, Monte Carlo (Éditions André Sauret), 1963, printed in France, linneband, skyddsomslag i plast, ca 33x25 cm

Slitage på omslaget, i övrigt obetydligt bruksslitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 2

Bok Chagall Lithographe II

Budhistorik (13 bud)
1946037
3 200
1946033
1946033
2 800
1946034
2 600
1946033
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer