Samuel Adler, ritningar, tidigt 1900-tal

311318

SAMUEL ADLER, parti ritningar, tidigt 1900-tal, bland annat arkitektur och maskinkonstruktion, delvis signerade Samuel Adler samt Sam M Adler, delvis stämplade "Maskinyrkesskolans Ritafdelning", varierande mått och tekniker

Bruksslitage, ej fullständigt genomgången

Konst, Teckningar, Diverse

Rum 3

Budhistorik (7 bud)
1954212
1954087
950
1954086
700
1954034
650
1948922
500

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer