Bojan Kina

316165

BOJAN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger av påfågel, höjd ca 20 cm

Nagg o skada vid fotring, smärre glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Bojan Kina

Budhistorik (4 bud)

1916541
3 400
1915518
1913122
1912700

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.