Herrfickur i 18 k guld med Oscar II porträtt

296031

FICKUR, 18 k guld, 1900-talets första hälft, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, savonett, boett med Oscar II porträtt i emalj samt stora riksvapnet, ankargång, breguetspiral, lagerstenar med skruvade chatonger, innerboett i 18 k, boett nr: 722963, diameter 51 mm, vikt 106 g

Balanstapp av, emalj med repor

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (21 bud)
1757760
13 000
1757757
12 500
1757756
12 000
1757755
11 500
1757754
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.