urna med lock Vano 1949

295986

URNA MED LOCK, fajans, målad dekor av figurscen, sannolikt Afrika, oidentifierad konstnär, signerad VANO 1949, höjd 38

smärre glasyrsprickor, obetydlig nagg

Keramik/Porslin

Rum 7

urna med lock Vano 1949

Budhistorik

2015-03-01 kl 18:50
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.