Halda herrfickur i 18 k guld

295901

HALDA FICKURSFABRIK, 18 k guld, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i 18 k guld stämplad S6 (1896), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, A-verk, nr: 5642, diameter 49,5 mm, vikt ca 94 g, inkl. originaletui

Innerboett med gravyr, monogramgravyr, boett med smärre slitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Halda herrfickur i 18 k guld

Budhistorik (15 bud)
1758053
13 000
1758059
12 500
1758053
12 000
1758055
11 500
1758053
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.