Champagnekylare England

295894

CHAMPAGNEKYLARE på fot, för flera flaskor, England 1900-tal, nysilver på koppar, bukig form på rundad fot, graverad dekor av hoppande lejon, hänklar med lejonmaskaroner, stämplad Made in England Silver on Coppar RAND, höjd 20, diameter 32 cm

utvändigt och invändigt slitage, kantdekor lös

Diverse, Inredning och husgeråd

Rum 8

Champagnekylare England

Budhistorik (30 bud)
1715409
1716231
1715409
3 800
1716154
3 600
1715409
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.