Axel Theodor Kulle

295518

AXEL THEODOR KULLE (1882-1964): Gruppporträtt vid bord, enligt anteckning på spännramen föreställande familjen Winell, signerad A.T. Kulle 1905, olja på duk, 67x93 cm

Duklagning, något färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 1

Axel Theodor Kulle

Budhistorik (7 bud)
1728665
7 600
1728627
7 000
1728187
6 000
1728178
5 000
1720949

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.