Uppläggningsfat Kina

294083

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap och trädgård, konturerat brätte, 33,5x42 cm

Kantnagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Rum 4

Uppläggningsfat Kina

Budhistorik (12 bud)
1716701
1716364
2 800
1716695
2 600
1716364
2 400
1716684

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.