Fat Kina 1700-tal

294078

FAT, 1 par, Kina, Qianlong (1735-96), dekor i underglasyrblått, motiv av blomsterkorgar, diameter 31,5 cm

Ett fat med något nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (21 bud)
1717733
8 000
1717732
7 800
1717731
7 600
1717730
7 400
1717728
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.