Snapplåsgevär

293703

SNAPPLÅSGEVÄR, 1800-tal, med oktagonal pipa försedd med dekorränder, stort flintsnapplås, stock med pipband av mässing, benbeslag, längd 175 cm

träskador, slitage

Vapen/Medaljer

Rum 14

Snapplåsgevär

Budhistorik (9 bud)
1746126
1756442
1 900
1746126
1 600
1755209
1746126
1 400

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.