Japanskt träsnitt

293343

ANDO HIROSHIGE (1797-1858): Hara, nr 14 ur Tokkaido Tate-e, signerad Hiroshige hitsu, oban 34x22,5 cm, Proveniens: Stockholms Auktionsverk19780418

Något smutsig, ej examinerad ur ramen

Orientaliskt, Konst

Fack 4

Japanskt träsnitt
Budhistorik (11 bud)
1721599
1 900
1721310
1 800
1720283
1 700
1721309
1 600
1720283

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.