Bälte nålhus miniatyrkniv

293188

BÄLTE, NÅLHUS, nordsamiska, bältet med silverbeslag stämplade Haparanda 1924, 1927, MINIATYRKNIV, bl a nordsamiska, dekor av renar, bältets längd 78 cm

Dekordel med nagg, slitage

Etnografica

Monter 4

Bälte nålhus miniatyrkniv

Budhistorik (17 bud)
1738838
2 800
1754093
2 600
1738838
2 400
1753848
1738838
1 400

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.