Tekanna brons

293182

TEKANNA, 16/1700-tal, Persien, brons, signerad, höjd 26,5 cm

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Tekanna brons

Budhistorik (18 bud)
1755161
6 400
1755156
6 200
1754247
6 000
1745286
5 800
1745259
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.