Kåsa

293180

NILS NILSSON SKUM (1872-1951), vril, skuren och bemålad med dekor av en gås, signerad NN Skum, höjd 17, längd 33 cm
Proveniens: Inköpt direkt från konstnären

Etnografica

Monter 4

Kåsa

Budhistorik (4 bud)

1749057
5 400
1748837
5 200
1748836
5 000
1748418
4 200

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.