Albert Johansson, målning

293135

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Isagels grav - ur Aniara, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson Sweden 1960, limfärg, cementspackel och olja på pannå, 91 x 121,5 cm. Utställd: Konstakademien, Stockholm 1961, katalognr 11

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson, målning
Budhistorik (37 bud)
1767327
27 000
1767404
27 000
1767327
26 000
1767402
25 000
1767327
24 000

Slutpris SEK:
27 000
2 606 EUR, 2 959 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.