Halda herrfickur i 18 k guld

293073

FICKUR, 18 k guld, Halda Fickursfabrik Svängsta, vitemaljtavla med arabiska siffror i, breguetspiral, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), C7 (1905), A-verk, numrerad 14755, diameter 50 mm, vikt ca 92 g, inkl. originaletui

Inner samt ytterboett med gravyr, boett med bucklor

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Halda herrfickur i 18 k guld

Budhistorik (20 bud)
1757039
11 000
1757054
10 500
1757039
10 000
1757052
9 800
1757039
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.