Albert Johansson - målning

293007

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Vit horisont över fundamentet, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1963, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 91 x 122 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, 2012

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (22 bud)
1767366
8 400
1766493
8 200
1754384
8 000
1766490
7 800
1754384
7 600

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.