Albert Johansson - målning

293005

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Scen, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1960, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 91 x 122 cm
Proveniens: Uppsala Auktionskammare, 2010

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (22 bud)
1767381
16 500
1767379
16 000
1767376
15 500
1767375
15 000
1767368
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.