Albert Johansson - målning

292997

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Den gåtfulla drömmen #27, signerad Albert Johansson och daterad på baksidan 1982, limfärg och olja på pannå, 122 x 91 cm
Proveniens: Uppsala Auktionskammare, 2008

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (39 bud)
1767332
12 500
1766628
12 000
1766628
11 500
1767324
11 000
1766628
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.