Albert Johansson - målning

292986

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Den gåtfulla drömmen #22, signerad Albert Johansson och daterad på baksidan 1981, limfärg och olja på pannå, 122 x 91 cm
Proveniens: Uppsala Auktionskammare, 2008

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (53 bud)
1767309
13 000
1767294
12 500
1767288
12 000
1767271
11 500
1767284
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.