Albert Johansson, bemålat assemblage

292642

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Fjodors II, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1965, bemålat assemblage på pannå, 53,5 x 76 cm
Proveniens: Galerie Nordenhake, Malmö
Utställd: Målningar och reliefer av Albert Johansson, Galerie Nordenhake, Malmö september 1975, avbildad på inbjudningskortet

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (42 bud)
1767164
22 000
1767156
21 000
1767145
20 000
1767152
19 500
1767145
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 123 EUR, 2 411 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.