Albert Johansson- bemålat assemblage

292640

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Fysionomik III, signerad och daterad på baksidan 1968, bemålat assemblage på pannå, 77 x 62 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, 2006

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (42 bud)
1767103
28 000
1766484
27 000
1763745
26 000
1754328
25 000
1763743
25 000

Slutpris SEK:
28 000
2 702 EUR, 3 069 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.