Albert Johansson - bemålat assemblage

292636

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Stapelvara Nr15, signerad och daterad på baksidan 1968, bemålat assemblage på pannå, 61,5 x 51 cm.
Proveniens: Galleri AE, Göteborg, 1968. Stockholms Auktionsverk, 2010.

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (60 bud)
1767105
38 000
1767094
37 000
1765034
36 000
1765018
35 000
1765033
34 000

Slutpris SEK:
38 000
3 667 EUR, 4 165 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.