Albert Johansson, målning

292626

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Aniara - Ängel - Poetissan, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson Sweden 1961, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 150 x 122 cm

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson, målning
Budhistorik (41 bud)
1767034
42 000
1767018
40 000
1766879
39 000
1767015
39 000
1766879
38 000

Slutpris SEK:
42 000
4 229 EUR, 4 805 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.