Albert Johansson, målning

292609

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Rymdcirkus, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1961, ristat och bemålat betongspackel med sand på pannå, 91 x 181,5 cm.
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, 2009

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson, målning
Budhistorik (110 bud)
1767098
168 000
1767108
166 000
1767098
164 000
1767090
162 000
1767071
160 000

Slutpris SEK:
168 000
16 027 EUR, 18 026 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.