Albert Johansson - målning

292569

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Zada, signerad på baksidan Albert Johansson -1959, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 51 x 91 cm
Proveniens: Fru Katinka Swanström, Göteborg. Inge Arne Leijon.
Utställd: Nutida Konst, Uppsala

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (35 bud)
1757344
28 000
1754568
27 000
1754671
26 000
1754568
25 000
1754669
24 000

Slutpris SEK:
28 000
2 820 EUR, 3 203 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.