Albert Johansson - målning

292543

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Konvektion I, signerad Albert Johansson -1967, olja/limfärg/collage på pannå, 75 x 90 cm
Proveniens: Bukowski Auktioner, 2005
Utställd: Gallerie Bonnier, Geneve, Schweitz, inventarienummer A1048

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (21 bud)
1766549
5 800
1763524
5 600
1766548
5 400
1763524
5 200
1754397
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.