Jambiya

292513

JAMBIYA, Saudi Arabien, 1900-tal, klinga med guldtauschering, förgyllt och dekorerat fäste och beslag, längd 41,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 9

Jambiya

Budhistorik (14 bud)
1756614
4 400
1756620
4 400
1756614
4 200
1756618
4 200
1756614
3 800

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.