Albert Johansson - målning

292500

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Indra, signerad på baksidan Albert Johansson -1957, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 105 x 75 cm
Proveniens: Uppsala Auktionskammare, 2012

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (62 bud)
1766807
58 000
1766777
56 000
1766799
54 000
1766777
48 000
1766795
46 000

Slutpris SEK:
58 000
5 841 EUR, 6 635 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.