Albert Johansson - målning

292495

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Sila II, signerad på baksidan Albert Johansson -1959, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå,70 x 120 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk, 2012

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (73 bud)
1766768
36 000
1766762
35 000
1766760
34 000
1766755
33 000
1766750
32 000

Slutpris SEK:
36 000
3 625 EUR, 4 118 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.