Albert Johansson, målning

292494

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Bild i blå ram, signerad på baksidan Albert Johansson sweden 1961, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 80 x 61 cm
Proveniens: Crafoord auktioner,
Utställd: Abstrakt och realistiskt, Riksförbundet för bildande konst, 1961-63, katalognummer 31.

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson, målning
Budhistorik (25 bud)
1766735
7 600
1766734
7 400
1766663
7 200
1766730
7 200
1766663
7 000

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.