Albert Johansson - målning

292492

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Tatuering, signerad på baksidan Albert Johansson -1963, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå,68 x 89 cm
Proveniens: Bukowski auktioner. Stockholms Auktionsverk, 2007

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson - målning
Budhistorik (33 bud)
1766720
11 000
1764594
10 500
1766719
10 000
1764594
9 800
1766717
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.