Albert Johansson- målning

292491

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Dharma I, signerad på baksidan Albert Johansson -1959, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 60 x 100 cm
Proveniens: Sveriges allmänna konstförening. Stockholms Auktionsverk, 2011

Nybrogatan 32, Stockholm

Albert Johansson- målning
Budhistorik (66 bud)
1766705
37 000
1766698
36 000
1766690
35 000
1766696
34 000
1766690
33 000

Slutpris SEK:
37 000
3 726 EUR, 4 233 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.