Darmbandsur i platinum

292365

DAMARMBANDSUR, möjligen Cartier, boett i platina, 1920-tal, mekaniskt urverk (manuell), guillocherad urtavla med arabiska siffor, glasring besatt med baguetteslipade safier, blånerade visare, boett nr:1248, breguetspiral, viklås i guld samt platina numrerat 5313, krona med cabochonslipade safir, läderarmband, diameter 24,5 mm

Dokument med proveniens medföljer

Senare lås samt boettskruvar, renoverad (omarbetad) urtalva, repor och slitage

Ändringar/tillägg

Fashion, Varupartier, Klockor/Ur, Damklockor

Nybrogatan 32, Stockholm

Darmbandsur i platinum

Budhistorik (11 bud)
1740398
13 000
1740339
12 500
1736946
10 000
1736945
9 000
1736942

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.