Sabel

291589

SABEL, svensk, m/1878 för sjöofficer, svart läderbalja med tre förgyllda mässingsbeslag och två koppelringar, längd 89 cm, portepé
Proveniens: Amiral Erik Samuelson

Vapen/Medaljer

Monter 8

Sabel

Budhistorik (34 bud)
1756100
9 000
1756064
8 800
1755875
8 600
1756063
8 400
1755875
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.