Ring i 18 k guld

290275

RING, 18 k guld, 12 diamanter ca 0,02-0,03 ct/st, fasetterad safir samt carréslipade safirer runt om, Karl August Mattinsson, Stockholm 1920-tal, årsindexotydligt, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 3,8 g

Stenar med enstaka hack och ytslitage

Guld/Smycken, Ringar

Kundcenter

Ring i 18 k guld

Budhistorik (23 bud)
1744224
8 000
1744223
7 800
1744222
7 600
1744221
7 000
1744220
6 400

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.