Sixten Lundbohm, Vid fönstret

283197

SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982): Vid fönstret, signerad och daterad på baksidan Lundbohm Paris 1920, olja på duk, 30x25,5 cm
PROVENIENS: Konstnärens egen samling

Kundcenter

Sixten Lundbohm, Vid fönstret

Budhistorik (6 bud)
1738119
5 000
1737565
3 200
1723197
1722987
2 800
1721960

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer