Louis Vuitton, amerikakoffert, 1920-tal

275695

LOUIS VUITTON, amerikakoffert, 1920-tal, monogrammönstrad med mässingslås och kantad med svartmålad metall, trälister på långsidorna och hjul undertill, mässingsbeslag, på kortsidorna svarta metallhandtag och handmålad initial "H . C" i svart, invändigt quiltat lock i bomull, 62 x 65 x 62 cm

Slitage, nyckel saknas

Fashion, Väskor, accessoarer

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
1741484
21 000
1741481
20 000
1741477
19 500
1741475
19 000
1741468
18 500

Slutpris SEK:
21 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer