Bestickuppsats silver

296074

BESTICK, 81 dlr, silver / 800, Tyskland, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 6 matskedar, 12 förrättsknivar, 12 förrättgafflar, 12 dessertskedar, 4 teskedar, 11 mockaskedar, knivarna med stålblad, vikt exkl. knivar ca 2245 g

Bruksslitage, smärre bucklor

Silver

Monter 17

Bestickuppsats silver

Budhistorik (11 bud)
1712667
7 600
1711879
7 400
1712273
7 200
1711879
6 600
1706346
6 400

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.