Kinesisk urna

296067

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor i underglasyrblått med motiv av fenixfåglar, patinerad, höjd ca 28 cm

Lockets insida med nagg, mynningens insida med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Kinesisk urna

Budhistorik (9 bud)
1715435
650
1704671
600
1711513
600
1704671
550
1711463
500

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.