Lockurna kina 1900-tal

296065

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft alt. mitt, figural dekor i famille rose, höjd 32 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Ytslitage, lockknoppen med nagg.

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Lockurna kina 1900-tal

Budhistorik (8 bud)
1713705
600
1710303
550
1713704
550
1710303
500
1713703
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.