Kirman Laver, semiantik, figural

295823

ORIENTMATTA, Kirman, semiantik, figural, troligen porträtt av prinsessa från Qajar dynastin, ca 84x61 cm

Jämnt slitage, mindre lagningar

Mattor/Textilier

Rum 3

Budhistorik (9 bud)
1713614
1 600
1711635
1713613
1711635
1 400
1711592
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.