Georg Jensen silverfat

295819

FAT, silver, Georg Jensen, 1950-tal, brättet med dekor i form av fem sigill, diameter 26 cm vikt ca 610 g

Smärre repor, undersidan med dedikation

Silver

Monter 12

Georg Jensen silverfat

Budhistorik (8 bud)
1711908
1711839
1711637
1710682
1709911

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.