Sekretär England 1800-tal

295635

SEKRETÄR, England, 1800-tal, fanér i mahogny med flera träslag, intarsiadekor, skrivklaff med skinn samt bakomvarande låd- och hyllinredning, höjd ca 151, 97x76 cm

Lösa dragringar till översta lådan, skrivskiva samt luckor med lagade sprickor, fanérsakdor, lagningar, sprickor, skador

Ändringar/tillägg
3 st. nycklar samt dragringar finns att hämta på utlämningen

Rum 6

Sekretär England 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
1710537
6 400
1709842
1708931
1708727
500
1706563
450

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.