Konstminnen mapp

295576

SVENSKA KONSTMINNEN: FRÅN MEDELTIDEN OCH RENÄSSANSEN Aftecknade och beskrifna på föranstaltande af SVENSKA FORNMINNESFÖRENINGEN. Häfte 1-9. Svenska Fornminnesföreningens Förlag 1891-99, stor folio. Text av O A Mankell, C Eichhorn, Olof Sörling, Hans Hildebrand, Gustaf Upmark, Sune Ambrosiani. Planscher av O A Mankell, J G Clason, A T Gellerstedt, Gust. E Pettersson, Olof Sörling, C F Lindberg, F Lilljekvist, Ingeborg och Helene Holck, Settergren, K A B-n, litograferade av Generalstabens Litografiska Anstalt samt Alexis Hasselquist

Slitage och fläckar, ej fullt genomgångna

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 1

Konstminnen mapp

Budhistorik (9 bud)
1709760
950
1709750
900
1709750
850
1709759
1709750
650

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.