Planscher och kartor bla. Danmark, Stockholm

295557

PLANSCHER, KARTOR MM, graverade kartor och planscher, 1700-1800-tal, varierande storlekar, bl.a. över Stockholm, karta Helsingborg (Ljunggren), Kort over Siaelland og Möen, porträtt Magnus Gabriel de la Gardie, mindre kartor Skandinavien, Holland, Europa, Piranesi, Tempai di Pallade nel foro del Nerva (ca 13,5x18 cm), 2 kartor över delar av Tyskland, Pommern och Thüringischen Kreis

Några veck, smårevor, mindre skador, 1 plansch över Stockholm med lagade revor.

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Rum 1

Budhistorik (8 bud)
1710443
650
1710347
600
1710441
550
1710347
500
1709182
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.